Informacje o bibliotece

Biblioteka na Fali (dawna Filia nr 9) od ponad 50 lat wpisana jest w topografię Przymorza Wielkiego. Chociaż jest to filia osiedlowa, przyjeżdżają do nas czytelnicy z całego Trójmiasta i okolic. Dysponujemy interesującym księgozbiorem, tworzonym z uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań czytelniczych odbiorców. Oprócz tradycyjnych książek proponujemy również bogaty zbiór książki mówionej.

Sięgamy wyżej – oprócz literatury popularnej, proponujemy lektury ambitne, nie boimy się wyzwań intelektualnych i zachęcamy do nich naszych czytelników na wieczorach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Najmłodszych zapraszamy codziennie do zabawy na bibliotecznym Placu Zabaw.

Pluszaki, komiksy, kolorowanki, zgadywanki - zachęcamy do odwiedzenia tego niezwykłego miejsca.

Okolicznym szkołom i przedszkolom oferujemy bogatą ofertę zajęć edukacyjnych – związanych z kształtowaniem wrażliwości językowej i wyobraźni, a także rozbudzaniem ciekawości poznawczej.

 

Typ biblioteki
Dane podstawowe
  • Miejscowość

    Gdańsk

  • Kod pocztowy

    80-371

  • Adres

    Jagiellońska 8

  • Strona

    https://wbpg.org.pl/biblioteka_na_fali

Relacja z wydarzenia

Już od godzin porannych dzieci pod opieką rodziców rozpoczęły swoje zmagania w grze miejskiej „Spisek koronacyjny”.  Fabuła gry oparta została na prawdziwej historii króla Jana III Sobieskiego oraz spisku koronacyjnego, któremu zapobiegł błyskotliwy deszyfrant, dyplomata i jednocześnie opat klasztoru cysterskiego w Oliwie – Michał Antoni Hacki. Gracze wcielili się w jego agentów, którzy dzięki swojemu sprytowi i szybkości uratowali życie króla.

W godzinach popołudniowych biblioteka zamieniła się w kino. Dzieci obejrzały ekranizację książki Jørna Liera Horsta „Operacja: człowiek w czerni”.

Ostatnim wydarzeniem dnia był wieczorny spacer po Oliwie oraz rozstrzygnięcie gry miejskiej. Mimo późnej pory nasz przewodnik, Ksiądz Adam Jeszka swoimi opowieściami i zadaniami, zaciekawił nawet najmłodszych przybyłych. Po zwiedzeniu Katedry Oliwskiej całą grupą udaliśmy się do Domu Zarazy, zwanego dawniej Domem Bramnym. Dzięki opiekunce tego miejsca, Pani Danucie Rolke-Poczman poznaliśmy jego historię oraz funkcje społeczno-kulturalne, jakie pełni obecnie.